Zoo a Fauna park Sedlec u Mikulova – výlet MŠ Břežany

V pondělí 20.6.2022 vyrazily děti z mateřské školy na výlet do zoologické zahrady. Cesta byla příjemná a velmi rychle ubíhala. Dokonce si děti stihly po cestě prohlédnout i svatý kopeček. Po příjezdu na parkoviště na děti čekalo ještě pár metrů chůze k hlavnímu vstupu. Hned na úvod se děti posilnily svačinkou a byly rozděleny do dvou skupin podle tříd. Každá skupina si volila trasu prohlídky podle sebe. Během prohlídky se všechny děti seznámily s velkým množstvím zvířat (např.: vydry, jeřáby, želvy, varani, lemuři, opice, králíci, kozy, koně, ovce, zebry, papoušci, andulky a třeba i serval). S některými zvířaty se seznámily i blíže, děti mohly nakrmit velbloudy, pohladit si bílé heboučké slepice a pozorovaly i krmení želv. Před zpáteční cestou se děti občerstvily ovocem. Výlet se vydařil, slunné počasí i pozorování zvířat si děti velmi užily.  

Bobková Miroslava, učitelka třídy Koťátek