Ohlédnutí za starým rokem a přivítání nového roku ve školní družině

Měsíc prosinec je snad pro nás všechny nejkrásnějším obdobím v roce. Ve školní družině jsme se chystali na Vánoce opravdu důkladně. Čekala nás výroba ozdob na vánoční stromeček a výzdoba vnitřních i venkovních prostor školy. Velkou odměnou pro nás bylo, že Ježíšek navštívil i naši družinku a přinesl spoustu dárečků. Po prázdninách jsme si ještě připomněli svátek Tří králů krátkou dramatizací. Po úklidu vánočních dekorací jsme s dětmi přichystali nové, ale tentokrát pro ptačí populaci vyskytující se v našem okolí. Děti vyráběly krmítka z ruliček od toaletního papíru, ptačího zobu, burských oříšků, jablíček, vlašských ořechů apod. Těmito dobrotami nazdobily stromy na školní zahradě. Díky krmítkům můžeme pozorovat a poznávat ptáčky, kteří nás navštěvují.

Eva Jurkasová, vychovatelka ŠD