Výlet na Koňskou farmu Kroutilík v Lechovicích aneb malí výletníci z MŠ

Nastalo vytoužené úterý 15.6.2021. Batůžky, pití, svačinka… ještě zamávat rodičům z autobusu a hurá na výlet! A kam? Přece na Koňskou farmu Kroutilík do Lechovic. V Lechovicích jsme zamířili rovnou do stáje. „Na to, že má jen tři roky, je teda pořádně velký,“ divily se děti. Ve stínu pod stromy dětem svačina báječně chutnala. O jablka ze svačiny se podělily s koňmi. Naše Stefinka přivezla i mrkvičku. Potom se na koních svezly, hladily je, prohlédly si krmení, zkusily kartáčování. Děti si natrénovaly klus a cval na dětském hřišti. Kluci si zahráli stolní tenis, někomu stačil písek a průlezka. Největším lákadlem pro většinu byl žebřík, po kterém se dostaly na strom. Někteří jedinci byli nadšení i ze samotné jízdy autobusem. Na krásný výlet jen tak nezapomenou.

Jana Vaculová, učitelka třídy Žabičky