Skřítek podzimníček Vítek v mateřské škole

Týden od 11.10. do 15.10. 2021 byl ve znamení lesního podzimního skřítka jménem Vítek. Tento skřítek nám každý den poslal dopis, ve kterém nás čekal úkol. První den jsme se s Vítkem seznámili a přečetli si o něm pohádku. Další dny jsme měli za úkol například lesního skřítka vyrobit, uvařit si šípkový čaj nebo se naučit podzimní písničku o stromech a lesních tvorech. Za každý splněný úkol jsme si nalepili odznáček. V pátek, po posledním úkolu, nás skřítek Vítek překvapil krásnými medailemi pro každého z nás. Po tomto dobrodružství jsme se ho vydali hledat do lesa, kde jsme s dětmi pozorně poslouchali, a dokonce skřítka i zaslechli, avšak neviděli. Třeba se nám někdy při příští procházce lesem ukáže. Buďte pozorní, může se objevit i vám.

Nikola Hansalová, vedoucí učitelka MŠ