Projektový den MŠ ve VIDA! science centrum Brno

V pondělí 28.03.2022 se v rámci projektového dne mimo školu vydala naše mateřská škola do brněnského VIDA! science centra. V centru nás čekal výukový program Včelí království, kterým nás provázel tamní odborník a pedagogové z mateřské školy. Děti se dozvěděly hravou formou a různými metodami spoustu nových informací o včelkách, které nám právě začínají poletovat venku. Po skončení tohoto programu jsme si prohlédli celé VIDA centrum a nejednou jsme si řekli: ,,Vida! To jsme nevěděli.“ Díky názorným ukázkám jsme například viděli, jak vzniká tornádo nebo vodní vír, zkusili jsme si složit různé hlavolamy nebo jsme zkoumali kouzlo černých skříněk. Celý den jsme ukončili skvělou vědeckou show, která děti moc bavila. Děti se jí aktivně zúčastnily. Tančily, zpívaly a reagovaly na různé otázky. Den byl pro děti opravdu zážitkem. Drtivá většina z nich ve VIDA centru nikdy nebyla a pro hodně z nich to byla i první cesta autobusem. Věřím tomu, že si z projektového dne odnesly krásný zážitek.


Nikola Hansalová, vedoucí učitelka MŠ