Den Země v mateřské škole

V pátek 22. 4. 2022 jsme oslavili Den Země. Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. S dětmi jsme si dnes pustili krátkou pohádku o koloběhu vody, která se jim moc líbila. Dozvěděli jsme se, jak se voda čistí a co vše je k tomu potřeba. Potom jsme si i my ve školce vodu očistili, a to díky ubrouskovému filtru. Děti byly z pokusu nadšené, výsledek můžete vidět ve fotkách. Voda se díky ubrousku přefiltrovala do druhé skleničky. 
Na pobyt venku jsme se v tento den připravili trochu jinak. Vzali jsme si svačinku, batůžky s pitím, deky, rukavice a pytlíky. Namířili jsme si to do přírody za školkou a udělali si malý výlet. Děti se nemohly dočkat, až si nahoře na kopci uspořádáme piknik. Rozložili jsme deky, vytáhli pití a pustili se do přichystaného ovoce od paní kuchařky. Cestou zpět jsme sbírali odpad, který jsme v lese potkali. A že ho nebylo málo. Naplnili jsme téměř dva pytle za docela krátkou cestu. Všichni jsme byli překvapení z toho, kolik odpadu lidé v přírodě vyhodí. Naší Zemi rozhodně nepomáhejme jen v tento den, ale během celého roku. Ať už třeba tříděním odpadu, šetřením vody, darováním starého oblečení, nebo “maličkostmi“ jako je například vyhození papírku do koše. 


Nikola Hansalová, vedoucí učitelka MŠ