Pálení čarodějnic v mateřské škole 2022

V pátek 29. 4. 2022 jsme v naší mateřské škole měli čarodějnické dopoledne. Děti již ráno přišly v kostýmech čarodějek a čarodějů, dokonce dorazil i jeden hasič. Od rána nám hrála hudba, vyfotili jsme se s naší třídní čarodějnicí Kanimůrou nebo zkoušeli lety na koštěti paní učitelky. Vyrobili jsme si kornoutové čarodějnice a jedné hezky ostříhali vlasy, jak můžete vidět ve fotkách. Po svačince jsme si společně s dětmi uvařili smíškový lektvar, díky kterému jsme se celý den nepřestali smát.  Lektvar byl připravený podle receptu naší čarodějnice Kanimůry. Děti poctivě pomáhaly s čarováním, aby byl lektvar opravdu účinný. Nechyběly v něm žížaly posbírané za deště, netopýří sliz, ani voda z nedalekého čarodějnického brčálu. Po uvaření lektvaru jsme si udělaly závody v létání na koštěti nebo zahrály čarodějnické sochy.Celý den se velmi povedl a užili jsme si jej.


Nikola Hansalová, vedoucí učitelka MŠ