Šnekové dopoledne v mateřské škole

V týdnu od 23. do 27.5. 2022 jsme se v mateřské škole zaměřili na naše nejmenší kamarády v trávě, na malé živočichy jako jsou mravenci, berušky nebo například šneci. Ve čtvrtek jsme si udělali takové šnečí dopoledne, kdy jsme si jednoho šneka společnými silami nakreslili a další šneky upekly. A to nejen tak ledajaké! Sladké, skořicové z listového těsta. Děti těsto nejprve namazaly máslem, poté ho posypali skořicovým cukrem a nakonec zamotaly. Každý jeden z nás si potom minimálně jednoho šneka ukrojil a dal na plech. Jakmile byl plech vyskládaný šneky, pomazali jsme všechny vajíčkem. Během toho, co jsme byli s dětmi na zahrádce, nám je naše nejmilejší paní kuchařka pěkně dozlatova upekla. Po obědě jsme si na nich pošmákli. 


Nikola Hansalová, vedoucí učitelka MŠ