Dětský den v MŠ Břežany

Už dlouho se děti těšily, že oslaví svůj svátek… jak je školka překvapí? ,,Hravé dopoledne“ je tady!
Děti se oblékly sportovně a vydaly se hledat barevné fáborky, které už nebyly tak docela barvené. Déšť jejich barvu trochu smyl. Ale povedlo se, děti je našly a v jejich okolí i úkoly. Kdo pozná keř, který tu vidíme? Šípková růže. Znáš nějakou pohádku, kde se objeví šípkový keř? Šípková Růženka. Co tu roste? Vlčí máky. Znáš nějakou pohádku spojenou s vlčími máky? Maková panenka, Červená Karkulka! Červená Karkulka? No ano, byl tam přece vlk, vlčí mák! Cestou děti pozorovaly hmyz v trávě, motýlky, obilí, kopce a v údolí vesnici Břežany. Šli jsme totiž cestou, která pro nás byla nová.Na kopci jsme rozbalili deky, někdo se posadil do trávy a udělali jsme si piknik. Děti se napily, jablko nebo hruška také osvěžily.Sladká tečka nakonec-cukrárna Žák darovala každému dítěti kopeček zmrzliny dle výběru. Tímto ještě jednou moc děkujeme.V MŠ potom každé dítě dostalo tašku s překvapením, kde je čekalo něco sladkého, ale i něco k vyrábění. Na průběh dětského dne můžete kouknout v přiloženém videu. 


https://youtu.be/bODqmyQJZNE

Jana Vaculová, učitelka třídy Žabiček