Sportovní den v hasičském duchu

Každý měsíc pořádá naše škola pro děti sportovní den. A protože kreativitě se u nás meze nekladou, proč neukázat dětem sport i z jiného úhlu? Tentokrát tedy z toho hasičského. Aby byla atmosféra ještě více autentická, vzhledem k tomu, že jsem měla tento den na starosti, oblékla jsem svou hasičskou vycházkovou uniformu a dětem vysvětlila, jaké druhy oblečení hasiči mají a při jaké příležitosti je nosí. Na stanovištích si děti vyzkoušely, co všechno musí ovládat nejen velký, ale i malý hasič. V rámci prevence se dozvěděly základní informace o tom, co dělat, když začne hořet, zopakovaly si telefonní čísla tísňových linek, snažily se co nejrychleji obléct hasičský oblek, v týmu zapojovaly proudnice, motaly hasičské hadice, běhaly přes překážky s hadicí a proudnicí určenou na hasičskou štafetu, trefovaly se do terče, zdolávaly chodníček, který představoval pohyb hasiče v zakouřené místnosti, ale také poznávaly topografické značky, které patří mj. k základním znalostem mladého hasiče, skládaly puzzle hasičského auta. Tentokrát nešlo jen o to být jako jednotlivec nejrychlejší, ale dokázat spolupracovat, pomáhat si, soustředit se na maličkosti, detaily. A o tom také hasičina je, fungovat jako tým. Ti nejúspěšnější potom byli odměněni diplomem, drobnými dárky s hasičskou tématikou a také něčím dobrým na zub.  Celé dopoledne si děti pořádně užily a třeba se mezi nimi najde někdo, kdo jednou bude zachraňovat lidem majetek a životy v tmavomodrém zásahovém obleku. 

Mgr. Vendula Čížková, učitelka