Zájmové vzdělávání – Vaření

V letošním roce se do kroužku Vaření přihlásil rekordní počet dětí – 30. Vzhledem k takto vysokému zájmu jsme museli děti rozdělit do tří skupin podle věku. Všechny skupinky si už vyzkoušely práci v kuchyni. Pro některé to byla evidentně premiéra, jiní se chlubili, že doma mamince v kuchyni pomáhají. Vařili jsme domácí kečup, kreativně nazdobené špagety, pekli perníkovou buchtu, vyhotovili sladký dezert Tiramisu a udělali si mňamky se šunkovou pěnou. Chystáme se na všemi oblíbenou pizzu, vánoční cukroví, perníčky, v druhém pololetí už zkusíme něco složitějšího, marmelády, sirupy, lívance, sladké i slané dobroty z listového těsta a mnoho dalšího. 

Vaření zdar!                                                                                               

Mgr. Vendula Čížková, učitelka