Mikulášská nadílka v ZŠ 2022

Pondělní ráno 5.12. 2022 se naší prima školou nesla netrpělivá nálada i obavy z návštěvy sv. Mikuláše s jeho vzácným doprovodem čertem a andělem. Všechny děti byly plné očekávání, co pěkného jim asi Mikuláš nadělí, někteří měli možná i trochu strach z toho, zda na dně balíčku nenajdou bramboru či kousek uhlí. V průběhu dopoledne tato vzácná návštěva postupně zaklepala na dveře všech tříd. Z tajemné knihy hříchů přečetl Mikuláš každému z dětí, co je potřeba do příštího roku zlepšit a na čem může zapracovat. Všichni pokorně slíbili, že se budou moc snažit. Na oplátku děti Mikulášovi a čertovi s andělem zazpívali či zarecitovali básničku. Čert odešel jako vždy s prázdnou a děti už se mohly pomalu těšit na čertovskou diskotéku, kterou pro ně za tu velkou odvahu, připravily paní vychovatelky ve školní družině.

Jana Tůmová, učitelka