Sportovní den – týmové soutěže

Páteční dopoledne 17. února 2023 bylo opět věnováno pohybu. Pro tentokrát byl sportovní den zasvěcen netradičním pohybovým soutěžím smíšených týmů.  Žáci byli prostřednictvím losování rozděleni do 4 – 5členných skupin ve dvou kategoriích mladších a straších žáků. V tělocvičně na ně čekalo připravených 9 stanovišť, kde museli prokázat nejen pohybovou a fyzickou zdatnost, ale zejména schopnost spolupráce. Společně měli například co nejrychleji zvládnout postupně přenést a rozložit švédskou bednu, přesunout se z jedné strany tělocvičny na druhou jen s pomocí dvou žíněnek bez toho, aby se nohou dotkli podlahy, či pomoci ostatním členům svého týmu převálet se od jednoho kuželu k druhému na masážních válcích. Velký úspěch měla také opičí dráha s hlavolamem tangram či štafety s míčem. Žáci se podporovali a uměli se vzájemně za odvedené úsilí i pochválit. Následující středu jsme vyhlásili 3 vítězná družstva v obou kategoriích a všechny ostatní jsme mohli ocenit alespoň potleskem za projevené nadšení a snahu.

Jana Tůmová, učitelka