Sportovní den – Šipkovaná

V pátek dne 24. 3. 2023 proběhl v naší škole sportovní den. Tento den se nesl ve znamení šipkované. Žáci byli prostřednictvím losování rozděleni do osmi skupin. Každá skupina také obdržela na začátku šipkované svou barvu. Šipkovaná probíhala v obci Břežany. Trasa vedla kolem fotbalového hřiště, mezi paneláky, kolem fary, zahrady zámku a kolem rybníka zpět do školy. Trasa byla vyznačena fáborky, kde na děti čekaly úkoly. Po splněném úkolu si každý tým našel obálku se svou barvou. V obálce byla skryta indicie. Týmy musely indicie sbírat a nesměly po cestě otevírat. Na konci šipkované, kde děti splnily poslední úkol, který byl zakončený pod venkovní učebnou školy, si indicie rozdělaly a hádaly, která pohádka se ukrývá pod danými hesly. Děti byly unavené, ale spokojené a šťastné.

Mgr. Šebelová Denisa, učitelka