Projekt můj koníček – 3. ročník

V nedávné době nám představili svůj koníček Helenka Fajmonová- kondiční gymnastika, Honzík Protivínský- fotbal, Kamilka Turecká- taneční kroužek a Petřík Vaibar- judo. Nyní nám o své zálibě povídal Pepík Šuráň- hokej, Filípek Novák- sportovní kroužek a Anetka Bartlová- flétna. Pepík Šuráň hraje hokej za klub Znojemští orli. Pepíkovi byly teprve tři roky, když se s tatínkem na rybníku učil bruslit a díky jeho obrovské píli je dnes držitelem 11 medailí. Seznámil nás s chráničemi každého správného hokejisty a ukázal svůj dres s číslem 12. Pepík dojíždí pravidelně každý týden na hokejový trénink a prozradil nám, že jej hraje především pro zábavu. Nemá za cíl hrát například v české extralize, ale já už se těším na den, kdy Pepíka uvidím v přímém přenosu z mistrovství světa. Filípek Novák dochází do sportovního kroužku naší školy, který organizuje a vede pan učitel Szajko, ke kterému Filípek vzhlíží. Filípek nás seznámil s průběhem hodin, které jsou zaměřeny převážně na fotbal a florbal. Na začátku se vždy s kamarády, kteří taktéž do kroužku dochází, pořádně rozcvičí. Pak pan učitel určí, jakému sportu se dnes budou věnovat a rozdělí účastníky kroužku do družstev. Každá další hodina Filípka těší a motivuje. Dokonce by rád nastoupil za svým kamarádem Honzíkem Protivínským do fotbalového týmu hrající za obec Šanov. Anetka Bartlová se učí hrát na zobcovou flétnu v kroužku paní učitelky Šebelové. Prozradila nám, že při hře na flétnu je důležité především dodržovat správné dýchání a soustředění. Anetka také musí dobře znát noty. Bez nich se totiž při hře na flétnu neobejde. Zahrála nám píseň Běží liška k táboru a společně se svou kamarádkou a zároveň i sestřenicí Helenkou Fajmonovou nám zahrály píseň Hore bratři. Anetku hra na flétnu dost baví a zároveň skvěle doplňuje její hudební nadání.

Učitelka Šebelová D.