Zdravotnický záchranář 2023

Ve čtvrtek 22.6. 2023 nás navštívil zdravotnický záchranář pan Jakub Zifčák. Přednášky se zúčastnily všechny třídy naší základní školy. Pan Zifčák žákům přivezl k nahlédnutí kufřík s lékařským vybavením a pomůckami, jež mají zdravotníci po ruce. Povídal si s žáky o tom, zda prodělali určité druhy chorob, zda se jim stal v životě úraz nebo jestli někdy dokonce volali sanitku. Zopakoval si s nimi základní telefonní čísla, která vytáčíme v případě nepříznivých situací, kdy je nutný zásah zdravotníka, hasičů nebo policistů a také žáky obeznámil s tím, že volání tísňových čísel se využívá pouze v případě, kdy je ohrožen život, zdraví nebo majetek. Dále si dobrovolníci mohli vyzkoušet na figurínách masáž srdce, také jsme shlédli fixaci zlomeniny. Přednáška byla pro žáky zajímavá a žáci tak mohli tentokrát do světa zdravotnictví nahlédnout z pohledu zdravotníka nikoliv pacienta.

Markéta Kvintová, asistentka pedagoga