Jak jsme si užili 1. čtvrtletí v první třídě?

První tři měsíce školního roku utekly jako voda a z nás už jsou ve škole mazáci. V září jsme se seznamovali spolu navzájem i s novým prostředím. Určovali jsme si pravidla třídy, která se všichni snažíme dodržovat, a zvykali si na nový způsob práce i úkolů. Přece jen je první třída trošku změna oproti školce nebo přípravné třídě. Kromě uvolňování našich ručiček, vytleskávání slabik, rýmování, zpívání, počítání fazolek a mnoho dalšího jsme si v září udělali i projektový den o svatém Václavovi, ve kterém jsme se seznámili s legendou, plnili tematické úkoly a nakonec si vyrobili vlastní „víno“. V říjnu nás už čekala první písmenka, slabiky, sčítání i odčítání a samozřejmě spousta dalších zajímavých činností. Užívali jsme si podzimu, prošli jsme místní pohádkovou stezku, kterou připravila břežanská knihovna, a vyvrcholením tohoto měsíce byl nejspíše projektový den Dušičky vs. Halloween. Všichni jsme přišli v kostýmech, maminky nám připravily výborné dobroty a celý den jsme se učili a povídali si o těchto dvou odlišných svátcích. Listopad nám přinesl zase více písmenek, takže si už umíme přečíst i jednoduché věty. Brzy začneme psát do písanky. V matematice počítáme všichni výborně. Zvládáme běhací diktáty a další různé záludné aktivity naší paní učitelky. Také nám začala příprava na Vánoce, takže vyrábíme ozdoby na obecní stromky, výrobky na jarmark a nacvičujeme vystoupení na vánoční besídku. Myslíme, že první čtvrtinu školního roku jsme zdárně zvládli. Ozveme se zase v lednu.

Zuzana Blahová, třídní učitelka