Pirátská stezka, aneb den plný zážitků-MŠ

Čtvrtek 21.4.2022. V tento den byl pro nás v mateřské škole Zelený čtvrtek. Ano, o týden později jsme přišli všichni v zeleném, protože minulý týden nás bylo opravdu poskromnu. Venku jsme zahlédli Dudka, který se procházel po naší zahradě. Chodil, hledal, protahoval si křídla, zobal, přišel i blíž… ale chocholku nám neukázal, měl ji složenou. Nastalo vytoužené odpoledne! Pirátská stezka s rodiči. Každý dostal kartičku s obrázky pirátů. Děti piráty hledaly v okolí MŠ. U každého piráta byl jiný symbol. Děti musely ke každému z nich najít ten správný a překreslit jej do tabulky. Po cestě sledovaly také šipky a barevné praporky, které ukazovaly směr. Zavedly nás až do mateřské školy. Když děti prohledaly zahradu našly opravdovou pirátskou truhlu s pokladem. To byla radost! Na všechny čekalo ještě občerstvení jako například výtečné muffiny od naší paní kuchařky Hanky, peníze z jedlého papíru, šťáva, kafíčko a jiné dobroty. Celé odpoledne jsme si všichni užili a děti se už teď ptají, kdy bude další stezka!

Jana Vaculová, učitelka třídy Žabiček